Pěvecký sbor Gaudium

Pěvecký sbor Gaudium

Pěvecký sbor Gaudium, byl založen v roce 2011 sbormistryní Bc. Věrou Michálkovou. Byl a je pravidelnou součástí koncertů pořádaných ZUŠ, ale vystupuje také samostatně na  kulturních akcích pořádaných městem Kopřivnice. Se svým programem, vystoupil na  mnoha Vánočních i jinak zaměřených koncertech nejen v regionu. Již několikrát se  zúčastnil Stonožkové mše v Chrámu sv. Víta v Praze. Krásné zážitky si zpěváci dovezli z koncertního zájezdu do Francie. 

V současné době je vedoucím sbormistrem MgA. Jiří Najvar. Sbor má své přípravné oddělení, které navštěvují žáci ve věku 8-10 let a pracují jedenkrát týdně dvě hodiny. Koncertní sbor zkouší dva dny v týdnu celkem 3 vyučovací hodiny a navštěvují ho žáci od  10 let. Repertoár sboru je vybírán s ohledem na věk zpěváků, ale snaží se o žánrovou pestrost. Proto má na programu kromě dětských a lidových písní i duchovní skladby od  středověkých chorálů až po současnou tvorbu, gospely, spirituály i muzikálové, filmové a populární melodie.

Sbor úzce spolupracuje s dětským pěveckým sborem Cvrčci pod vedení Mgr. Marie Melnarové.

Chtěli bychom, aby se v našem pěveckém sboru zpěváci cítili dobře, aby rostla jejich chuť společně zpívat a společně trávit čas. Pěveckou techniku rozvíjíme hravou formou a  aktivní jsou vždy všichni členové, kteří se podílejí nejen na nastudování písní, ale také pomáhají vymýšlet jejich aranže, rozhodují o stavbě programů na koncertech apod. Velmi oblíbenými se stala sborová víkendová soustředění.

Sbormistr: MgA. Jiří Najvar,     Tel.:721 213 734 

                      zpevacigaudium@gmail.com

                    

ikona005-20190104
IMG_20181207_083410_Věrka
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
IMG_1281

Vyučující

MgA. Jiří Najvar